Pages
▼
30 heinäkuuta 2011
29 heinäkuuta 2011
28 heinäkuuta 2011
27 heinäkuuta 2011
SQUIRREL-RINTAKORU.

Oi, miten olisin voinut vastustaa suosikkikuvittajani Gemma Correllin uutta Squirrel-rintakorua? En tietenkään mitenkään... :) Orava tosin näyttää enemmän kissan ja majavan risteymältä, mutta ajatushan tärkein, niin ja söpöys! :) Näyttäisi kaupassa olevan uusia kissamaisiakin rintakoruja, oi voi...
26 heinäkuuta 2011
PARVEKEVESIBAARI.

Kaikkihan tietää miten paljon paremmalta kaikki ruoka ja juoma maistuu ulkona. Nyt helteillä olen nostanut Kissimirrille oman juomatarjoilun parvekkeelle ja ai, kuinka paremmalta se näyttää maistuvan, kun vesi on lillinyt kupissa muutaman päivän ja on vähän jotain roskia mausteena. :)
23 heinäkuuta 2011
22 heinäkuuta 2011
21 heinäkuuta 2011
19 heinäkuuta 2011
MIRRI JA MIRRINMINTTU.

Ostin Anttilasta mirrinmintun siemeniä ja istutin pussillisen kätevästi kahteen pieneen sinkkiruukkuun. Mirrinminttu rehottaa ahtaissa purkeissa ja välillä nostan ruukun Mirrin ulottuville. Voi, sitä kiehnäystä, puskemista, kehräystä ja mielihyvää. Välillä pitää vähän maistellakin. Kelpaa myös tyynyksi! :)17 heinäkuuta 2011
16 heinäkuuta 2011
PIENI KESÄPARATIISINI.
Muutama kuva parvekkeelta, kun en ihan hetkeen olekaan niitä esitellyt. :) Anteeksi, mutta haluan dokumentida kasvua, jonka huomaa parhaiten jälkeenpäin kuvista. Olen sitä paitsi niin tyytyväinen millaiseksi viidakoksi pieni ruukkupuutarhani on muodostunut ja jaksan kuvailla kasveja aina vaan.





15 heinäkuuta 2011
LEI.
Tampereen tuliaisina ostin poppanajämäkiekkoja upean punaisessa värissä Verkarannasta, mielessä letityshommelit. Palmikointiin tuli oikein himo ja tämä kaulakoru-lei-versio valmistuikin vähän rivakammin kuin edellinen pinkki. Viimeisen kiepin letittelin parvekkeella kynttilälyhdyn toimiessa kätevänä pidikkeenä.


Seuraava jo suunnitellessa...
13 heinäkuuta 2011
OTOKSIA JUHANNUKSESTA.
Muutama työpöydälle unohtunut otos juhannuksesta. Niin, taas parveketta. :) ankeaa, mutta sisällä on vieläkin ankeampaa, kun joku kumma ripottelee vaatteita ja muita tavaroita pitkin poikin ja toinen sirottelee silkkisiä karvoja joka paikkaan... Kuumuus vetää veteläksi ja iltaisin partsilla on mukavan lämmintä. Silkkitassu voisi asua parvekkeella, jos vain saisi ruokatarjoilun sinne.




Toki pitää välillä käydä istumassa sisällä lehtien ja paperien päällä, kun se joku toinen kumma ripottelee niitä joka paikkaan... :)
Kannelmäen Prisman Eat&Joy Maatilatorilta löysin näin ihanakääreisen suklaan, olisinko muka voinut vastustaa saapasjalkakissasuklaata? Mausta ei ole tietoa, sillä olen unohtanut suklaalevyn kaappiin, joka on todella poikkeuksellista! :)





























